تبلیغات
سینمامحو - مطالب بهترین ها و بدترین های سینمایی
 
درباره وبلاگ


نقدهای خود بر فیلمهای ایرانی و خارجی را برایمان بفرستید تا در همین وبلاگ با نام خودتان و در صورت تمایل عكستان انتشار یابد

وبلاگ با 36 زبان مختلف دنیا در اختیار شما می باشد جهت استفاده از هر زبان با كلیك بر روی پرچم آن در بالای صفحه وبلاگ به زبان مورد نظر تغییر خواهد كرد


مدیر وبلاگ : محمد حسین ورشوساز
مطالب اخیر
نظرسنجی
اصلیترین مشکل سینمای ایران به نظر شما چیست؟








جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ثبت در لینک دایرکتوری ایران.

سینمامحو
جدیدترین مطالب و عكسها از سینمای ایران و جهان






بهترین فیلم:

عشق

آرگو

هیولاهای طبیعت جنوب (Beasts of the Southern Wild)

جانگوی رها از بند

بینوایان

زندگی پای

لینکلن

نمایشنامه نقاط روشن (Silver Lining Playbook)

سی دقیقه بعد از نیمه شب (Zero Dark Thirty)

 

بهترین بازیگر مرد  نقش اصلی:

بردلی کوپر (نمایشنامه نقاط روشن)

دنیل دی لوئیس (لینکلن)

هیو جکمن (بینوایان)

جواکین فینیکس (استاد)

دنزل واشنگتن( پرواز)

 

بهترین بازیگر زن نقش اصلی:

جسیکا چیستین (سی دقیقه بعد از نیمه شب)

جنیفر لارنس (نمایشنامه نقاط روشن)

امانوئل ریوا (عشق)

کوونزان ویلیس (هیولاهای طبیعت جنوب)

نائومی واتس (غیرممکن)

 

بهترین کارگردانی:

میشائیل هانه‌‌که (عشق)

بن زایتلین (هیولاهای طبیعت جنوب)

آنگ لی (زندگی پای)

استیون اسپیلبرگ (لینکلن)

دیوید او. راسل (نمایشنامه نقاط روشن)

 

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

آرگو (کریس تریو)

هیولاهای طبیعت جنوب (لوسی آلیبر و بن زایتلین)

زندگی پای (دیوید مگی)

لینکلن (تونی کوشنر)

نمایشنامه نقاط روشن (دیوید او.راسل)

 

بهترین فیلمنامه ارژینال:

جانگوی رها از بند (کوئنتین تارانتینو)

پرواز (جان گیتینز)

قلمرو طلوع ماه (وس اندرسون و رومن کوپولا)

سی دقیقه بعد از نیمه شب (مارک بال)

بهترین بازیگر مرد مکمل:

آلن آرکین (آرگو)

رابرت دنیرو (نمایشنامه نقاط روشن)

فیلیپ سیمور هافمن (استاد)

تام لی جونز (لینکلن)

کریستف والتز (جانگوی رها از بند)

 

بهترین بازیگر زن مکمل:

ایمی آدامز (استاد)

سالی فیلد (لینکلن)

آن هاتاوی (بینوایان)

هلن هانت (جلسات)

جکی ویور (نمایشنامه نقاط روشن)

 

بهترین فیلم انیمیشن بلند:

دلیر

فرانکن‌وینی

پارانورمن

دزدان دریایی

رالف خرابکار

 

بهترین فیلمبرداری:

آناکارنینا (سیموس مک‌گاروی)

جانگوی رها از بند (رابرت ریچاردسون)

زندگی پای (کلودیو میراندا)

لینکلن (یانوش کامینسکی)

اسکای‌فال (راجر دیکنز)

بهترین طراحی لباس:

آناکارنینا (ژاکلین دوران)

بینوایان (پاکو دلگادو)

لینکلن (جوآنا جانستن)

آینه آینه (آیکو ایشوکا)

سفیدبرفی و شکارچی (کولین اتوود)

 

بهترین مستند بلند:

5 دوربین شکسته (عماد برنات و گای دیویدی)

دروازه‌بانان (اسامی بعدا اعلام خواهد شد)

چگونه یک پلاژ را نجات دهیم؟

جنگ نامرئی

در جستجوی شوگرمن

 

بهترین مستند کوتاه:

اینوسنت

شاه نقاط

دوشنبه‌ها در راسین

قلب باز

رستگاری

 

بهترین تدوین:

آرگو (ویلیام گلدنبرگ)

زندگی پای ( تیم اسکویرز)

لینکلن (مایکل کان)

نمایشنامه نقاط روشن (جین کسیدی و کریسپین استراترز)

سی دقیقه بعد از نیمه شب (دیلان تیکنر و ویلیام گلدنبرگ)

 

بهترین فیلم خارجی:

عشق (اتریش)

کان-تیکی (نروژ)

نه (شیلی)

رابطه‌ سلطنتی (دانمارک)

ساحر جنگ (کانادا)

 

بهترین چهره‌پردازی:

هیچکاک ( هاوارد برگر، پیتر مونتانا و مارتین ساموئل)

هابیت: سفری غیرمنتظره (پیتر سووردز کینگ، ریک فایند لیتر و تامی لین)

بینوایان (لیزا وستکات و جولی دارتنل)

 

 

بهترین موسیقی متن:

آنا کارنینا (داریو مارینلی)

آرگو (الکساندر دسپلا)

زندگی پای (مایکل دانا)

لینکلن (جان ویلیامز)

اسکای‌فال (توماس نیومن)

 

بهترین ترانه:

قبل از زمان من (چیسینگ آیس)

هرکسی یک بهترین دوست نیاز دارد (تد)

لالایی پای (زندگی پای)

اسکای‌فال (اسکای‌فال)

اتفاقی (بینوایان)

 

بهترین مدیریت هنری:

آنا کارنینا (سارا گرین‌وود)

هابیت: سفری غیرمنتظره (دن هنا)

بینوایان (ایو استوارت)

زندگی پای (دیوید گروپمن)

لینکلن (ریک کارتر)

 

بهترین انیمیشن کوتاه:

آدم و سگ

گواکامل تازه

سر روی پاشنه‌ها

مگی سیمپسون در "طولانی‌تری روز بچه‌داری"

پیپرمن

 

بهترین فیلم کوتاه:

اسد (برایان بکلی و مینو جارجورا)

پسران بزکش (سم فرنچ و آریل نصر)

اعلام خاموشی (شان کریستینسن)

مرگ یک سایه (تام فن آورمات و الن دو واله)

هنری (یان انگلند)

 

بهترین تدوین صدا:

آرگو (اریک ادل و ایتن فن در راین)

جانگوی رها از بند (وایلی استیتمن)

زندگی پای (یوگین گرتی و فیلیپ استاکتون)

اسکای‌فال (پر هالبرگ و کرن بیکر لندرز)

سی دقیقه بعد از نیمه شب (پل ان.جی اوتاسون)

 

بهترین صداگذاری:

آرگو

بینوایان

زندگی پای

لینکلن

اسکای‌فال

 

بهترین جلوه‌های بصری:

هابیت: سفری غیرمنتظره

زندگی پای

اونجرز

پرومتئوس

سفیدبرفی و شکارچی


منبع: کافه سینما





نوع مطلب : بهترین ها و بدترین های سینمایی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 22 دی 1391 :: نویسنده : محمد حسین ورشوساز
نظرات ()

نخل طلا: میشائیل هانکه برای «عشق»

جایزه بزرگ هیات داوران: «واقعیت» ساخته ماتئو گارونه

بهترین بازیگر زن: مشترکا به کاسمینا استارتان و کریستینا فلوتور، دو بازیگر گمنام «آن سوی تپه‌ها» ساخت کریستین مونگیو 

بهترین بازیگر مرد: مدس میکلسون بازیگر «شکار» ساخته توماس وینتربرگ

جایزه بهترین کارگردانی: کارلوس ریگاداس كارگردان مكزیكی برای فیلم «بعد از تاریكی، روشنایی» 

بهترین فیلمنامه: کریستین مونگیو برای «آن سوی تپه‌ها»

جایزه وِیژه هیات داوران: «سهم فرشتگان» ساخته کن لوچ

جایزه دوربین طلایی: «جانواران حیات وحش جنوب» ساخته بن زیتلین




نوع مطلب : بهترین ها و بدترین های سینمایی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 8 خرداد 1391 :: نویسنده : محمد حسین ورشوساز
نظرات ()
بهترین فیلم: «هنرمند»
دیگر نامزدها: «فرزندان»، «فوق‌العاده بلند و بیش از حد نزدیک»، «خدمتکار»، «هوگو»، «نیمه‌شب در پاریس»، «مانیبال»، «درخت زندگی»، «اسب کارزار» 

بهترین بازیگر مرد: ژان دوژاردن، «هنرمند»
دیگر نامزدها: دمیان بشیر، «یک زندگی بهتر» / جرج کلونی، «فرزندان» / گری اولدمن، «تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس» / براد پیت، «مانیبال»

بهترین بازیگر زن: مریل استریپ، «بانوی آهنین»
دیگر نامزدها: گلن کلوز، «آلبرت نابز» / وایولا دیویس، «خدمتکار» / رونی مارا، «دختری با خالکوبی اژدها» / میشل ویلیامز، «هفته من با مریلین»

بهترین بازیگر مرد مکمل: کریستوفر پلامر، «تازه‌کارها»
دیگر نامزدها: کنت برانا، «هفته من با مریلین» / جونا هیل، «مانیبال» / نیک نولتی، «جنگجو» / ماکس فون سیدو، «فوق‌العاده بلند و بیش از حد نزدیک» 

بهترین بازیگر زن مکمل: اوکتاویو اسپنسر، «خدمتکار»
دیگر نامزدها: بره‌نیس بژو، «هنرمند» / جسیکا چاستین، «خدمتکار» / ملیسا مکارتی، «ساقدوش‌ها» / جنت مکتیر، «آلبرت نابز» / اوکتاویو اسپنسر، «خدمتکار» 

بهترین کارگردانی: 
میشل هازاناویسیوس، «هنرمند»
دیگر نامزدها: الکساندر پین، «فرزندان» / مارتین اسکورسیزی، «هوگو» / وودی آلن، «نیمه‌شب در پاریس» / ترنس مالیک، «درخت زندگی»

بهترین فیلم خارجی‌زبان: «جدایی نادر از سیمین»، اصغر فرهادی، ایران
دیگر نامزدها:«کله‌شق»، میشائیل آر. روسکام، بلژیک / «پانویس»، جوزف سدار، رژیم صهیونیستی / «در تاریکی»، آنی‌یژکا هولاند، لهستان / «آقای لازار»، فیلیپ فالاردو، کانادا

بهترین فیلم بلند انیمیشن: «رنگو»، گور وربینسکی
دیگر نامزدها: «یک گربه در پاریس»، «چیکو و ریتا»، «پاندای کونگ‌فوکار 2»، «گربه چکمه‌پوش»، «رنگو»

بهترین فیلمنامه اقتباسی: الکساندر پین و نت فاکسن و جیم راش، «فرزندان»
دیگر نامزدها: جان لوگان، «هوگو» / جرج کلونی، گرانت هسلو و بو ویلمن، «عید مارس» / استیون زیلیان، آرون سورکین و استن چروین، «مانیبال» / بریجیت اُکانر و پیتر استراگان، «تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس» 

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی: 
وودی آلن، «نیمه‌شب در پاریس»
میشل هازاناویسیوس، «هنرمند» / آنی مامولو و کریستین ویگ، «ساقدوش‌ها» / جی. سی. چاندور، «
Margin Call» / اصغر فرهادی، «جدایی نادر از سیمین»

بهترین فیلمبرداری: 
«هوگو»، رابرت ریچاردسن
دیگر نامزدها: «هنرمند»، «گیوم شیفمان / «دختری با خالکوبی اژدها»، جف کرانوث / «درخت زندگی»، امانوئل لوبزکی / «اسب کارزار»، یانوش کامینسکی

بهترین تدوین: «دختری با خالکوبی اژدها»، آنگوس وال و کرک بکستر
دیگر نامزدها:
 «هنرمند»، آن-سوفی بیون و میشل هازاناویسیوس / «فرزندان»، کوین تنت / «هوگو»، تلما شونمیکر / «مانیبال»، کریستوفر تلفسن

بهترین طراحی هنری: «هوگو»، دانته فرتی و فرانچسکا لو شیاوو
دیگر نامزدها: «هنرمند»، لارنس بنت و گرگوری اس. هوپر / «هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت 2»، استیوارت کریگ و استفنی مک‌میلان / «نیمه‌شب در پاریس»، آن سیبل، هلن دوبروی / «اسب کارزار»، ریک کارتر، لی ساندالس

بهترین طراحی لباس: «هنرمند»، مارک بریجز
دیگر نامزدها: «ناشناس»، لیسی کریستی / «هوگو»، سندی پائل / «جین ایر»، مایکل اکانر / «دبلیو. ای.»، آریان فیلیپس

بهترین چهره‌پردازی: «بانوی آهنین»، مارک کولیه و جی. روی هلاند
دیگر نامزدها: «آلبرت نابز»، مارشیال کورنویل، لین جانسن و متیو دبلیو. مانگل / «هری پاتر و یادگاران مرگ قسمت 2»، نیک دادمن، آماندا نایت و لیسا تامبلین

بهترین موسیقی: «هنرمند»، لودوویک بورس 
دیگر نامزدها: «ماجراهای تن تن»، جان ویلیامز / «هوگو»، هوارد شور / «تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس»، آلبرتو ایگلسیاس / «اسب کارزار»، جان ویلیامز

بهترین ترانه: «ماپت‌ها»، برت مکنزی برای ترانه «آدم یا ماپت» 
دیگر نامزد: «ریو»، سرجو مندس، کارلینوس براون و سیدا گرت («
Real in Rio»)

بهترین صداگذاری: «هوگو»، تام فلایشمن، جان میجلی
دیگر نامزدها: «دختری با خالکوبی اژدها»، «مانیبال»، «ترانسفورمرها: تاریکی ماه»، «اسب کارزار»

بهترین تدوین صدا: «هوگو»، فیلیپ استاکتن و یوجین گرتی
دیگر نامزدها: «راندن»، «دختری با خالکوبی اژدها»، «ترانسفورمرها: تاریکی ماه»، «اسب کارزار»

بهترین جلوه‌های تصویری: «هوگو»، راب لگاتو، جاس ویلیامز، بن گراسمن و الکس هنینگ
دیگر نامزدها: «هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت 2»، «فولاد واقعی»، «ظهور سیاره میمون‌ها»، «ترانسفورمرها: تاریکی ماه» 

بهترین مستند بلند: «شکست‌نخورده»، دانیل لینزی، تی. جی. مارتین و ریچ میدلماس
دیگر نامزدها: «
Hell and Back Again»، دانفونگ دنیس و مایک لرنر / «اگر یک درخت بیفتد: داستانی از جبهه آزادی‌بخش زمین»، مارشال کاری و سام کولمن / «بهشت از دست رفت: برزخ»، جو برلینگر و بروس سینوفسکی / «پینا»، ویم وندرس 

بهترین مستند کوتاه: «
Saving Face» ساخته دانیل یونگ، شارمین عبید-شینوی
دیگر نامزدها: «آرایشگر بیرمینگام: سرباز پیاده جنبش حقوق مدنی»، رابین فرایدی، گیل دولگین / «خدا الویس بزرگ‌تر است»، ربکا کامیسا و جولی اندرسن / «حادثه در بغداد نو»، جیمز اسپیون / «سونامی و شکوفه گیلاس»، لوس واکر و کایرا کارستنسن

بهترین فیلم کوتاه انیمیشن: «کتاب‌های پرنده شگفت‌انگیز آقای موریس لسمور»، ویلیام جویس و براندون اولدنبورگ
دیگر نامزدها: «یکشنبه»، پاتریک دویون / «لا لونا»، انریکو کاساروسا / «یک پیاده‌روی صبحگاهی»، گرانت ارکارد و سو گافی / «طبیعت وحشی»، آماندا فوربیس و وندی تیلبی 

بهترین فیلم کوتاه زنده: «ساحل»، تری جرج
دیگر نامزدها:«
Pantecost»، پیتر مکدانلد / «راجو»، ماکس زاهل، استفن ژیرن/ «دیوانه زمان»، اندرو باولر و ژی‌ژی کوسی / «توبا آتلانتیک»

منبع: خبر آنلاین




نوع مطلب : بهترین ها و بدترین های سینمایی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 8 اسفند 1390 :: نویسنده : محمد حسین ورشوساز
نظرات ()


بهترین فیلم: «هنرمند»
سایر کاندیداها: «50/50»، «تازه کارها»، «راندن»، «پناه بگیر»

بهترین بازیگر زن: میشل ویلیامز«هفته من با مرلین»  
سایر کاندیداها: لورن آمبروسی «به من فکر کن»، ریچل هریس «انتخاب طبیعی»، آدیپیرو اُدوی «پریا»، الیزابت اُلسون «مارتا مارسی می مارلین»

بهترین بازیگر مرد: ژان دوجاردین «هنرمند»
سایر کاندیداها: دیمیان بیچر«زندگی بهتر»، رایان گاسلینگ «راندن»، وودی هارلسون «سد»، مایکل شانون «پناه بگیر»

بهترین بازیگر نقش مکمل زن: شایلین ودلی «فرزندان»
سایر کاندیداها: جسیکا چاستین «پناه بگیر»، آنجلیکا هاستون «50/50»، ژانت مک تیر «آلبرت نوبز»، هارمونی سانتانا «جاده گان هیل»


بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: کریستوفر پلامر«تازه کارها»
سایر کاندیداها: آلبرت بروکس «راندن»، جان هاوکس «مارتا مارسی می مارلین»، جان سی. ریلی «سرو تندرو»، کوری استول «نیمه شب در پاریس»

بهترین کارگردانی:میشل هازاناویسیوس «هنرمند»
سایر کاندیداها: مایک میلز«تازه کارها»، جف نیکولز «پناه بگیر»، آلکساندر پاین «فرزندان»، نیکولاس وندینگ رفن «راندن»

بهترین فیلمنامه: آلکساندر پین، نت فاکسون و جیم راش «فرزندان»
سایر کاندیداها: میشل هازاناویسیوس «هنرمند»، مایک میلز «تازه کارها»، جوزف سیدار «بی بندو بار»، توماس مک کارتی «برنده برنده»

بهترین فیلمنامه اول: ویل ریزر «50/50»
سایر کاندیداها: مایک کاهیل و بریت مارلینگ «زمینی دیگر»، فیل جانسون «سرو تندرو»، جی.سی چاندور «تماس مارجین»،پاتریک دیویت «تری»

بهترین فیلمبرداری: گیوم شافمن «هنرمند»
سایر کاندیداها: جوئل هادج «بل فلاور»، جفری والدرون «منفجر کننده»، داریوس خوندجی «نیمه شب در پاریس»، بنجامین کاسولک «خارج از ساعت»

بهترین فیلم ویژه اول: «تماس مارجین»
سایر کاندیداها: «زمینی دیگر»، «در خانواده»، «مارتا مارسی می مارلین»، «انتخاب طبیعی»

بهترین فیلم بین المللی: «جدایی نادر از سیمین»
سایر کاندیداها: «پسری با دوچرخه»، «ملانکولیا»، «شرم»، «تیراناسور»

بهترین مستند: «قطع کننده ها»
سایر کاندیداها: «انتخابات آفریقا»، «بیل کانینگهام نیویورک»، «رستگاری ژنرال لب برهنه»، «ما اینجا بودیم»

جایزه جان کاساویتس: «پریا»
سایر کاندیداها: «بل فلاور»، «رویداد»، «منفجر کننده»، «سلام تنها و بیکس»

جایزه واقعی تر از افسانه:«از کجا سربازان آمده اند»
سایر کاندیداها: «ساحل بمبئی»، «جهنم و بازگشت دوباره»

جایزه تهیه کنندگان: سوفیا لن «پناه بگیر»
سایر کاندیداها: چاد بوریس «موسکیتا ماری» ، جاش موند «مارتا مارسی می مارلین»

جایزه آلبرت آلتمن: «تماس مارجین»

منبع: سینمانگار




نوع مطلب : بهترین ها و بدترین های سینمایی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 8 اسفند 1390 :: نویسنده : محمد حسین ورشوساز
نظرات ()
جدایی نادر از سیمین







نوع مطلب : بهترین ها و بدترین های سینمایی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 8 اسفند 1390 :: نویسنده : محمد حسین ورشوساز
نظرات ()

در این مراسم جایزه سزار بهترین فیلم خارجی به «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی از ایران اعطاء شد.

فیلم فرهادی برای دریافت جایزه این بخش فیلم‌های «قوی سیاه» دارن آرونوفسکی، «گفتار پادشاه» تام هوپر، «راندن» نیکلاس ویندینگ رفن، «پسری با دوچرخه» برادران داردن، «آتش‌افروزان» دنی وینو و «ملانکولیا» لارس فون تریر را به عنوان رقیب پیش رو داشت.

«جدایی نادر از سیمین» که بیشترین فروش را در فرانسه داشته، نامزد دو جایزه اسکار هم هست.

فیلم صامت و سیاه و سفید «هنرمند» به کارگردانی میشل هازاناویسیوس با دریافت جوایز سزار بهترین فیلم، کارگردان، بازیگر زن (بره‌نیس بژو)، طراحی صحنه (لارنس بنت)، فیلمبرداری (گیوم شیفمان) و موسیقی (لودویک بورس)، برنده اصلی این دوره جوایز سزار بود که آکادمی علوم و هنرهای سینمایی فرانسه اعطاء می‌کند.

داستان این فیلم در دهه 1920 و سال‌های پیش از ورود صدا به سینما روی می‌دهد و درباره یک قهرمان فیلم‌های صامت است که با رونق گرفتن سینمای ناطق همه چیز خود را از دست می‌دهد.

«هنرمند» از زمان اولین نمایش در جشنواره فیلم کن 2011 بسیاری از جوایز مهم شامل سه جایزه گلدن گلوب، هفت جایزه بفتا و یک جایزه گویا را دریافت کرده و نامزد 10 جایزه اسکار هم هست.

درام پلیسی «پلیس» ساخته مای‌ون که با نامزدی در 13 بخش پیشتاز نامزدهای این دوره جوایز سزار بود، با دو جایزه بهترین بازیگر زن تازه‌کار (نایدرا ایادی) و تدوین (لوری گاردت، یان ددت) مراسم را ترک کرد.
درام سیاسی «وزیر» ساخته پی‌یر شولر جوایز سزار بهترین بازیگر مرد مکمل (میشل بلانک)، فیلمنامه غیراقتباسی (پی‌یر شولر) و تدوین صدا را دریافت کرد. این فیلم در 11 بخش بخت دریافت جوایز سزار را داشت.

عمر سی برای «تسخیرناپذیر» جایزه سزار بهترین بازیگر مرد را دریافت کرد و یاسمینا رضا برای «کشتار» ساخته رومن پولانسکی برنده جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی شد.

«گربه خاخام» جایزه بهترین فیلم انیمیشن را گرفت و جایزه بهترین مستند به «
Tous au Larzac» ساخته کریستین رود اعطاء شد.

کیت وینسلت بازیگر آمریکایی برنده اسکار جایزه سزار افتخاری را دریافت کرد. آکادمی سزار 3309 عضو دارد.
منبع: خبر آنلاین




نوع مطلب : بهترین ها و بدترین های سینمایی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 6 اسفند 1390 :: نویسنده : محمد حسین ورشوساز
نظرات ()

بهترین فیلم: «جدایی نادر از سیمین»،

سایر رقبا: «درخت زندگی»، «اسرار لیسبون»، «کپی برابر اصل»، «آخر هفته»، «مارگارت»، «عمو بونمی که می تواند زندگی گذشته اش را به یاد بیاورد»، «راندن»، «قطع منبع»، «هوگو» و «ملانکولیا»

بهترین کارگردانی: ترنس مالیک «درخت زندگی»، برگزیده دوم: اصغرفرهادی «جدایی نادر از سیمین»

بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان: «جدایی نادر از سیمین»،

سایر رقبا: «اسرار لیسبون»، «کپی برابر اصل»، «عمو بونمی که میتواند زندگی گذشته اش را به یاد بیاورد»، «پوستی که در آن زندگی می کنم»، «شعر»، «خانه لذت»، «Le Havre»، «چرخش کوآترو»، «خدایان و مردان»

بهترین بازیگر مرد: تام کالین «آخر هفته»، برگزیده دوم: پیمان معادی «جدایی نادر از سیمین»

بهترین بازیگر زن: آنا پاکوئن «مارگارت»، برگزیده دوم: ژولیت بینوش «کپی برابر اصل»

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: برد پیت «درخت زندگی»، برگزیده دوم: شهاب حسینی «جدایی نادر از سیمین»

بهترین بازیگر نقش مکمل زن: جی. اسمیت کامرون «مارگارت»، برگزیده دوم: جسیکا چاستین «پناه بگیر»

بهترین فیلمنامه اصلی: اصغر فرهادی «جدایی نادر از سیمین»، برگزیده دوم: اَندرو های «آخر هفته»

بهترین فیلمنامامه اقتباسی: کارلوس سابوگا «اسرار لیسبون»،

سایر رقبا: بریجیت اُکانر «تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس»، آگوستین آلمودووار «پوستی که در آن زندگی می کنم»

بهترین فیلمبرداری: اِمانوئل لوبیسکی «درخت زندگی»، برگزیده دوم: ماتیو نیومن «اسرار لیسبون»

بهترین تدوین: هانک کوروین «درخت زندگی»، ماتیو نیومن «اسرار لیسبون»

بهترین طراحی تولید: مارسل سلاوینسکی «میل و صلیب»، برگزیده دوم: ماریا جورکوویچ «تعمیرکار، خیاط»

بهترین گروه: «جدایی نادر از سیمین»، برگزیده دوم: «تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس»

بهترین انیمیشن: «رنگو»، برگزیده دوم: «وینی خرسه»

بهترین مستند: «زندگی نامه نیکولا چائوشسکو»، برگزیده دوم: «نوستالژی برای نور»

بهترین فیلمی که در سال 2011 اکران نشده: «آلپ»،

سایر رقبا: «قرن تولد»، «اعلامیه جنگ»، «دریای عمیق آبی»، «اِلنا»، «فاوست»، «بچه ایی با دوچرخه»، «روزی روزگاری در آنتالیا»، «این یک فیلم نیست»، «اسب تورین»

منبع: سینمانگار





نوع مطلب : بهترین ها و بدترین های سینمایی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 6 اسفند 1390 :: نویسنده : محمد حسین ورشوساز
نظرات ()
بهترین فیلم: «هنرمند»
جایزه الکساندر کوردا بهترین فیلم بریتانیایی سال: «تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس»
بهترین بازیگر مرد: ژان دوژاردن، «هنرمند»
بهترین بازیگر زن: مریل استریپ، «بانوی آهنین»

بهترین بازیگر مرد مکمل: کریستوفر پلامر، «تازه‌کارها»
بهترین بازیگر زن مکمل: اوکتاویو اسپنسر، «کمک»
جایزه دیوید لین دستاورد کارگردانی: میشل هازاناویسیوس، «هنرمند»

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی: «هنرمند»، میشل هازاناویسیوس
بهترین فیلمنامه اقتباسی: «تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس»، بریجیت اُکانر و پیتر استراگان
بهترین فیلمبرداری: «هنرمند»، گیوم شیفمان
بهترین تدوین: «سنا»، گرگرز سال و کریس کینگ

بهترین طراحی صحنه: «هوگو»، دانته فرتی و فرانچسکا لو شیاوو
بهترین طراحی لباس: «هنرمند»، مارک بریجز
جایزه آنتونی اسکیت موسیقی فیلم: «هنرمند»، لودویک بورس
بهترین چهره‌پردازی و مو: «بانوی آهنین»، ماریس لانگان
بهترین صدا: «هوگو»
بهترین دستاورد جلوه‌های ویژه تصویری: «هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت 2»
بهترین فیلم غیر انگلیسی‌زبان: «پوستی که در آن زندگی می‌کنم»، پدرو آلمودوار
بهترین فیلم بلند انیمیشن: «رنگو»، گور وربینسکی

بهترین مستند: «سنا»
بهترین فیلم اول یک نویسنده / کارگردان / تهیه‌کننده بریتانیایی: «تیراناسور»، پدی کانسیدین
بهترین انیمیشن کوتاه: «یک پیاده‌روی صبحگاهی»، گرانت ارکارد و سو گافی
بهترین فیلم کوتاه: «
Pitch Black Heist»
خدمت چشمگیر به سینمای بریتانیا: جان هرت
جایزه دوستی بفتا: مارتین اسکورسیزی
منبع: خبر آنلاین




نوع مطلب : بهترین ها و بدترین های سینمایی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 24 بهمن 1390 :: نویسنده : محمد حسین ورشوساز
نظرات ()

بهترین فیلم: «اسب جنگ»، «هنرمند»، «مانی بال»، «درخت زندگی»، «نیمه شب در پاریس»، «کمک»، «هوگو»، «فرزندان»، «فوق العاده بلند و بطور شگفت انگیزی نزدیک»

بهترین بازیگر زن: گلین کلوز(آلبرت نوبز)، رونی مارا(دختری با خالکوبی اژدها)، وایولا دیویس(کمک)، مریل استریپ (بانوی آهنین)، میشل ویلیامز(هفته من با مرلین)

بهترین بازیگر مرد: دیمین بیچیر(یک زندگی بهتر)، جورج کلونی(فرزندان)، ژان دوجاردین(هنرمند)، گری اولدمن(تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس)، برد پیت (مانی بال)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: کنت برانا(هفته من با مرلین)، جونا هیل(مانی بال)، نیک نولت(جنگجو)، کریستوفر پلامر(تازه کارها)، مکس فون سیدو(فوق العاده بلند و بطور شگفت انگیز نزدیک)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن: برینیس بجو(هنرمند)، جسیکا چاستین(کمک)، ملیسا مک کارتی(ساقدوشها)، جنت مک تیر(آلبرت نوبز)، اوكتاویا اسپنسر(کمک)

بهترین کارگردانی: میشل هازاناویسیوس(هنرمند)، الکساندر پین(فرزندان)، مارتین اسکورسیزی(هوگو)، وودی آلن(نیمه شب درپاریس)، تیرنس مالیک(درخت زندگی)

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی: اصغر فرهادی «جدایی نادر از سیمین»/ میشل هازاناویسیوس «هنرمند»/ کریستین ویگ و آنی مامولو «ساقدوشها»/ وودی آلن «نیمه شب درپاریس»/ جی.سی چاندور «Margin Call»

بهترین فیلمنامه اقتباسی: الکساندر پین، نت فاکسن و جیم راش «فرزندان»/ جان لوگان «هوگو»/ جرج کلونی، گرانت هسلو و بو ویلمن «عید مارس»/ استیون زایلیان، آرون سورکین و استان چروین «مانی بال»/ بریجیت اوکانر و پیتر استراگان «تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس»

بهترین فیلم خارجی زبان: «جدایی نادر از سیمین»، «کله شق»، «پانویس»، «آقای لازار»، «در تاریکی»

بهترین انیمیشن: «گربه ایی در پاریس»، «چیکو و ریتا»، «پاندای کنگ فوکار2»، «گربه چکمه پوش»، «رنگو»

بهترین کارگردان هنری: لارنس بنت و گرگوری اس. هوپر «هنرمند»/  استیوارت کریگ و استفنی مک‌ میلان «هری پاتر و یادگاران مرگ2»/ دانته فرتی و فرانچسکا لو شیاوو «هوگو»/ آن سیبل، هلن دوبروی «نیمه شب در پاریس»/ ریک کارتر، لی ساندالس «اسب جنگ»

بهترین فیلمبرداری: گیوم شیفمان «هنرمند»/ جف کرانوث «دختری با خالکوبی اژدها»/ رابرت ریچاردسون «هوگو»/ امانوئل لوبزکی «درخت زندگی»/ یانوش کامینسکی «اسب جنگ»

بهترین موسیقی متن: «ماجراهای تن تن» جان ویلیامز/ «هنرمند» لودوویک بورس/ «هوگو» هوارد شور/ «تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس» آلبرتو ایگلسیاس/ «اسب جنگ» جان ویلیامز

بهترین طراحی لباس: لیسی کریستی «ناشناس»/ مارک بریجز «هنرمند»/ سندی پائل «هوگو»/ مایکل اوکانر «جین ایر»/ آریان فیلیپس «دبلیو. ای.»

بهترین مستند بلند: «جهنم و بازگشت دوباره» دانفونگ دنیس و مایک لرنر/ «اگر یک درخت بیافتد» مارشال کاری و سام کولمن/ «بهشت گمشده 3: برزخ» جو برلینگر و بروس سینوفسکی/ «پینا» ویم وندرس/ «شکست ناپذیر» دانیل لینزی، تی. جی. مارتین و ریچ میدلماس

بهترین مستند کوتاه: «آرایشگر بیرمینگام: سرباز پیاده جنبش حقوق مدنی»(رابین فرایدی، گیل دولگین)/ «خدا الویس بزرگ‌ تر است»(ربکا کامیسا و جولی اندرسن)/ «حادثه در بغداد نو»(جیمز اسپیون)/ «Saving Face»(دانیل یونگ، شارمین عبید شینوی)/ «سونامی و شکوفه گیلاس»( لوس واکر و کایرا کارستنسن)

بهترین تدوین: «هنرمند» (آنی- سوفی بیون و میشل هازاناویسیوس)/ «فرزندان» (کوین تنت)/ «دختری با خالکوبی اژدها» (میرک باکستر و آنجیوس وال)/ «هوگو»(تلما شونماکر)/ «مانی بال» (کریستوفر تیلفسین)

بهترین گریم: «آلبرت نوبز» (مارتیال کورنیویل)/ «هری پاتر و یادگاران مرگ 2» (ادوئوارد هنریکئس، جورج فانک و یولاندا توسینگ)، «بانوی آهنین» (مارک کولیر و جی. روی هیلاند)

بهترین ترانه: "مرد یا ماپت" «ماپت ها» برت مکنزی/ "حقیقی در ریو" «ریو» سرجو مندس، کارلینوس براون و سیدا گرت

بهترین تدوین صدا: «راندن»، «دختری با خالکوپی اژدها»، «هوگو»، «ترانسفورمرها: نیمه تاریک ماه»، «اسب جنگ»

بهترین میکس صدا: «دختری با خالکوپی اژدها»، «هوگو»، «مانی بال»، «ترانسفورمرها: نیمه تاریک ماه»، «اسب جنگ»

بهترین جلوه های تصویری: «هری پاتر و یادگاران مرگ 2»، «هوگو»، «فولاد حقیقی»، «خیزش سیاره میمونها»، «ترانسفورمرها: نیمه تاریک ماه»

بهترین فیلم کوتاه انیمیشن: «یکشنبه» (پاتریک دویون )/ «کتاب‌های پرنده شگفت‌ انگیز آقای موریس لسمور» (ویلیام جویس)/ «La Luna: لونا»(انریکو کاساروسا)/ «یک پیاده‌ روی صبحگاهی» (گرانت ارکارد و سو گافی )/ «طبیعت وحشی»( آماندا فوربیس و وندی تیلبی)

بهترین فیلم کوتاه(زنده): «Pantecost»(پیتر مکدانلد)/ «راجو»( ماکس زاهل، استفن ژیرن)/ «ساحل»(تری جرج)/ «دیوانه زمان»(اندرو باولر و ژی‌ ژی کوسی)،

منبع: سینمانگار





نوع مطلب : بهترین ها و بدترین های سینمایی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 5 بهمن 1390 :: نویسنده : محمد حسین ورشوساز
نظرات ()
بهترین فیلم سال: «هنرمند»
جایزه بهترین فیلم سال بریتانیا (جایزه آتن برو): «باید درباره کوین صحبت کنیم»
بهترین فیلم خارجی زبان: «جدایی نادر از سیمین»
بهترین مستند سال: «سنا»
بهترین کارگردان سال: میشل هازاناویسیوس- (هنرمند)
بهترین فیلمنامه سال: «جدایی نادر از سیمین»- اصغر فرهادی
بهترین فیلمساز نوظهور بریتانیا: اندرو های برای فیلم «تعطیلات آخر هفته»
بهترین بازیگر زن سال: مریل استریپ (بانوی آهنین) و آنا پاکوئن (مارگارت)
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد سال: کینت برنا (هفته من با مرلین)
بهترین بازیگر نقش مکمل زن سال: ساره بیات(جدایی نادر از سیمین)
بهترین بازیگر مرد سال بریتانیا: مایکل فاسبندر(یک روش خطرناک)  و (شرم)
بهترین بازیگر زن سال بریتانیا: اولیویا کولمن (بانوی آهنین) و (تیراناسور)
بهترین بازیگر جوان سال بریتانیا: کریگ رابرتز (زیردریایی)
بهترین دستاورد فنی سال: ماریا دیورکوویچ – طراح صحنه (تعمیرکار،خیاط، سرباز، جاسوس)
جایزه دیلیس پوئل: نیکلاس روگ
منبع: سینمانگار




نوع مطلب : بهترین ها و بدترین های سینمایی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 1 بهمن 1390 :: نویسنده : محمد حسین ورشوساز
نظرات ()


( کل صفحات : 9 )    1   2   3   4   5   6   7   ...